Lisans Eğitim Planı (2017 ve öncesi)

Lisans Eğitim Planı (2017 ve öncesi)

BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
MATH141Temel Analiz I(3+2)55
PHYS121Genel Fizik I(3+2)47
CENG111Bilgisayar Mühendisliği Kavramları(3+0) 34
CENG113Programlamaya Giriş(3+2) 46
CENG115Ayrık Yapılar(3+0) 35
ENG101İngilizce Okuma ve Yazma Becerileri I(3+0) 33
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
MATH142Temel Analiz II(3+2)55
PHYS122Genel Fizik II(3+2)48
MATH144Sonlu Matematik(3+0) 35
CENG112Veri Yapıları(3+0) CENG 11335
CENG114Olasılık & İstatistik(3+0) 33
ENG102İngilizce Okuma ve Yazma Becerileri II(3+0) 33
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
CENG211Programlamanın Temelleri(3+0)CENG 11336
CENG213İşlem Teorisi(3+0)35
EE271Devre Analizi(3+2)46
MATH255Diferansiyel Denklemler(4+0)46
Sosyal Seçmeli(3+0)33
HIST201Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I(2+0)NC2
TURK201Türk Dili Dersleri I(2+0)NC2
HIST203Türk Devrim Tarihi I (*)(2+0)NC2
TURK203Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe I (*)(2+0)NC2
(*) Uluslararası öğrenciler için zorunlu dersler.
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
CENG212Programlama Dilleri Kavramı(3+0)35
CENG214Mantık Tasarımı(3+2)47
CENG216Sayısal Hesaplama(3+0)35
EE272Elektronik Devreleri(3+2)46
Sosyal Seçmeli(3+0)33
HIST202Atatürk İlke ve İnkılapları II(2+0)NC2
TURK202Türk Dili Dersleri II(2+0)NC2
HIST204Türk Devrim Tarihi II (*)(2+0)NC2
TURK204Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe II (*)(2+0)NC2
(*) Uluslararası öğrenciler için zorunlu dersler.
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
CENG311Bilgisayar Mimarisi(3+2)CENG 21448
CENG313İşletim Sistemleri(3+2)48
CENG315Bilgi Yönetimi(3+0)36
Teknik Seçmeli(3+0)35
Sosyal Seçmeli(3+0)33
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
CENG312Bilgisayar Ağları(3+0)37
CENG314Gömülü Bilgisayar Sistemleri(3+0)37
CENG316Yazılım Mühendisliği(3+0)38
Teknik Seçmeli(3+0)35
Sosyal Seçmeli(3+0)33
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
CENG411Bilgisayar Mühendisliğinde Profesyonellik(3+0) 34
CENG415Lisans Tezi ve Seminer I(2+0) CENG 31629
ECON205Ekonominin Prensipleri(3+0) 33
Teknik Seçmeli(3+0) 35
Alan(3+0) 35
CENG400Yaz Stajı(3+0) NC4
BölümDers KoduDers AdıSaatlerÖn KoşullarKredilerAKTS
Toplam AKTS:30
CENG412Algoritmaların Analiz ve Tasarımı/a>(3+0)36
CENG414Proje Yönetimi(3+0)34
CENG416Lisans Tezi ve Seminer II(0+4)CENG 415210
Teknik Seçmeli(3+0)35
Alan(3+0)35
Total ECTS: 240

Alan Dersleri

Bu dersler, kendilerini açacak öğretim üyesi bulunması ve minimum sayıda öğrencinin dersi alması durumunda açılacaktır.

Diğer Teknik Seçmeli Dersler

Üçüncü Sınıf

Ders Kodu Ders Adı Önkoşul(lar)
CENG 381 Stokastik Süreçler
CENG 382 Bilgi Teorisi
CENG 383 Gerçek-Zamanlı Sistemler
CENG 384 Mikroişlemciler
CENG 386 Bulanık Mantık Sistemleri
CENG 388 Web Programlama
CENG 389 Mobil Uygulama Geliştirme
CENG 390 Bulut Bilişim
CENG 391 İmge Anlamaya Giriş

Dördüncü Sınıf

Ders Kodu Ders Adı Önkoşul(lar)
CENG 385 Matematiksel Mantık
CENG 434 Kurumsal Uygulama Entegrasyonları
CENG 443 Heterojen Paralel Programlama
CENG 444 Paralel Programlama Örüntüleri
CENG 481 Bilgisayar Bilimlerinde Kuramsal Yaklaşımlar
CENG 484 Veri Madenciliği
CENG 485 Bilgi Teknolojilerinde Girişimcilik
CENG 487 Bilgisayar Grafiğine Giriş
CENG 488 Bilgisayar Grafiği

Bu dersler, kendilerini açacak öğretim üyesi bulunması ve minimum sayıda öğrencinin dersi alması durumunda açılacaktır.